0

Жартівливий притрій під назвою Aggravator

Хочу представити вашій увазі просту схемку під назвою “AGGRAVATOR” (українською “Подразник” ) – це жартівливий притсрій що може вивести з себе майже будь-яку людину шляхом видавання в визначеному порядку звукові імпульси (типу “біп” “біп-біп” “бііііііі”).

міні опис:
Проект-жарт. Пристрій встановлюється приховано в недоступному для очей місці де створює “нестерпну” атмосферу тривоги в офісах, подаючи через випадкові інтервали часу (від 30 секунд до 15 хвилин) звукові сигнали. Особливо ефективно використання одночасно декількох таких пристроїв у одному офісі в різних місцях – якщо між моментами “закладок” пройшло хоча б 5 хвилин, то виявити джерело дивних звуків буде вельми непросто.

Цей жарт виготовляється з 1 мікроконтролера типу attiny13 з будь-якими “хвостовими” буквами і п’єзокерамічного звуковипромінювача буквально за 1 годину. Так, ще буде потрібно літієва батарейка на 3 вольта (а якщо ви особливо витончений естет – то і кнопка тактова). Схема цього пристрою у самій максимальній комплектації показана на малюнку нижче

Слід зазначити, що крім батарейки, мікроконтролера і звуковипромінювача, всі інші елементи схеми опціональні, тобто можуть бути відсутніми.
Мікроконтроллер прошивається прошивкою, яка виходить після компіляції коду (все є, в тому числі проект AVR Studio) компілятором WinAVR. Фьюзи мікроконтролера встановлюються в такий стан: CKSEL = 01, CKDIV8 = 1, BODLEVEL = 01, а значення інших слід залишити в заводському стані, тобто не чіпати. З такими фьюзамі пристрій буде пищати на частоті 2,3 кГц – це має майже збігатися з піком віддачі будь-якого пьезовипромінювача, що забезпечить досить пристойну гучність, хоча захоплюватися гучністю не варто – чим голосніше писк, тим простіше виявити його джерело. Зібраний пристрій за допомогою скотча, жуйки або СОП клею кріпиться в будь-якому затишному містечку, щоб складно було побачити (на дні тумби столу, за шафою, у підвісній стелі, у вентиляції тощо ) – і все: якийсь час приємних пошуків співробітникам офісу гарантована. Перше квітня прийде непомітно, але пройде успішно!
Для особливо успішного розіграшу бажано зібрати не одне, а кілька пристроїв, і порозпихати їх у різні місця. Так як всі пристрої працюють за однаковою програмою, бажано запускати їх не одночасно, а з різницею в часі хвилин 20-30. Якщо чекати так довго не хочеться – можна “зрушити” послідовність подачі сигналів за допомогою тієї самої кнопки: кожне натискання трохи просуває послідовність видачі звуків. Тобто встановили перший пристрій, берете друге і перед установкою раз 5 натискаєте кнопку, для третього девайса тиснете вже разів 15, і т.д. – Тоді всі пристрої будуть звучати в різні моменти і по-різному.
Якщо захочеться – можна поекспериментувати з програмою. У ній дуже багато докладних коментарів, які повинні допомогти розібратися, що до чого. Можна змінити кількість варіантів звукових сигналів, підібрати частоту звуку, збільшити або зменшити діапазон інтервалів часу між звуками і т.п. За ідеєю, чим рідше буде пищати пристрій, тим складніше його шукати. До речі, замість пьезовипромінювача можна використовувати і електромагнітний, однак, споживаний струм при цьому значно зросте (хоча зросте і гучність). Зате в цьому випадку більше простору для вибору тону звуку: справа в тому, що для пьезовипромінювача потрібно пристойний розмах амплітуди імпульсів, що досягається в даній програмі використанням двох ШІМ-виходів таймера, що працюють в протифазі (при живленні 3В на випромінювач при цьому подаються імпульси до 6В). Цей прийом, на жаль, не дуже зручний для отримання звуків різної тональності, тому що апаратно меандр з противофазними виходами в даному МК отримати неможливо. Якщо використовувати переривання – інша справа. Так само інша справа, якщо використовується електромагнітний випромінювач, який все одно доведеться включати через додатковий транзисторний ключ – в цьому випадку наявність противофазних сигналів не обов’язково, а значить, можливості апаратної генерації тонів будь-якої частоти (режим СТС-таймера) набагато ширше.
Крім суто естетичного задоволення від спостереження за пошуками (не забудьте забезпечити собі алібі!), Ви можете трохи вивчити особливості WinAVR (точніше, AVR-GCC), які використовуються для отримання потрібних ефектів.

P.S. Через очевидну примітивності схеми плата не розроблялася, тестування здійснювалося на макеті з використанням іншого мікроконтролера (про це сказано в тексті коду). Все працює, можете не сумніватися)

Прошивка МК з оригінальним кодом.
gartivluvuu_prustriy_aggravator.rar [8.59 Kb]

источник:http://cxemu.te.ua

administrateur

Laisser un commentaire

Your email address will not be published.