WordPress database error: [Table './meandr_base/anzpz_usermeta' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed]
SELECT user_id, meta_key, meta_value FROM anzpz_usermeta WHERE user_id IN (1) ORDER BY umeta_id ASC

Секреты ремонта телевизора TOSHIBA, TOSHIBA, ремонт, ТВ ремонт

50.) ВИЯВЛЕННЯ НЕЯКІСНОГО ПАЯННЯ В ЦИФРОВИХ СХЕМАХ. Неякісне паяння є причиною 50% дефектів БРЕА. Порушення контакту при поганому паянні виявляють методом простукування. У аналогових схемах це приводить до появи імпульсів на екрані ТБ. У цифрових схемах з АЦП (наприклад, AIWA,S ONY, TOSHIBA) порушення контакту при простукуванні викликає появу імпульсу, який переводить схему в наступний стійкий стан. Подальше простукування не викликає якого-небудь впливу на схему. Це є особливістю цифрових схем і значно утрудняє пошук дефекту. Найчастіше погане паяння зустрічається при двосторонньому монтажі на перемичках. Тому пропонується для перевірки акуратно підводити їх вузькою викруткою. Це може привести, при поганому паянні, до повної втрати контакту, що вже легко визначити.

177.) Toshiba 2812DS. Не включається. КЗ, по живленню рядкової. Пробій колекторної обмотки рядкового трансформатора на корпус. Марка ТДКС- AT2078/25.

270.) Потрапили в ремонт декілька телевізорів з дуже схожими несправностями, хоча всі ТБ абсолютно відрізняються по елементній базі, але підхід до пошуку несправності у всіх вийшов абсолютно однаковим, так що утворилася якась подібність методики. Симптом у всіх один- відсутність кадрової развертки- виявлятися може по-різному, залежно від того як реалізована схема: ТБ GRUNDIG GR1450 (китайська підробка, щось типу RECORа)- на TDA3653B і TDA8362- слабо світиться горизонтальна “нитка” ТБ TOSHIBA 218D7S (TA8403, TA8659)-темный екран, при виключенні можна відмітити ту ж “нитку”. Був ще один старенький, назви не помню- на TA7698 – теж темний екран, відсутність кадровою помітно при збільшенні screen на ТДКС. При простоті ситуації, що здається, ремонт спочатку віднімав масу часу ( унаслідок того що ці телевізори хтось вже “мав” гарненько, але причину не знайшли і кинули) Природно і кадрову і синхропроцессоры міняли. Отже мені залишалася нудна перевірка обв’язування…. Виявилася наступна закономірність : синхропроцессоры беруть участь в кадровій розгортці 3-мя ногами ( живлення не рахую ) – виведення задаючого генератора “пили”, вихід запускаючих імпульсів на кадрову, і сигнал зворотного зв’язку від кадрової до синхропроцессору. Пила на всіх була, запускаючих импульсов- немає, напруга зворотного зв’язку занижена. Відпаюю цей вивід від схеми, розгортка не з’являється, але якщо стосуватися відпаяного виводу щупом мультиметра, або просто пінцетом, то “нитка” короткочасно розширюється на 3-5 см, при цьому з’являються запускаючі імпульси. У всіх випадках опинилися обірвані зворотні зв’язки від вихідного каскаду до синхропроцессору ( тріснуті резистори або доріжки), що зажадало скрупульозно проповзти по платі, прозванивая монтаж і опори. До речі при роботі з TDA8362 користувався статтями в журналі “Радіо” з докладним описом цієї мікросхеми, так от реалізація схеми в GRUNDIGе не співпадає по виводах з журнальної, рідної схеми ТБ не було, втратив на цьому масу часу. У журналі вказана відповідність виводів : 44-запуск К.Р., 43- генератора пили, 42- обр.связь, а насправді в телевізорі : 43,42,41 відповідно.

280.) TVs “Toshiba 1465XR”( Dramatic – V) Тюнер, суміщений з RF. Плата в нім розведена з використанням екранних перегородок як маса. Т. до. масивні виводи в цілях економії не піддаються ручний допайке, то з часом утворюються непропаи. Виявляється дефект так: – або в перший момент все нормально, а потім всі канали зникають ( і “Blue Screen), – або, навпаки, на початку шуми, потім картинка “підповзає”, неначе погано настроєний контур АПЧГ або плаває напруга настройки, – бувало, що все нормально, але на одному каналі звук з хрипотою. Оскільки візуально виявити конкретні неконтакти не вдається, доводиться пропоювати всі виводи від екрану.

310.) Телевізор Toshiba 2140 TS Дефект: немає загальної синхронізації. Створюється враження, що відеопроцесор TDA8362 вийшов з ладу. Причина: із-за сильного нагріву виникають кільцеві тріщини навколо Q861 – стабілізатор 5В. Думаю, що в цих телевізорах даний дефект зустрічатиметься так само як і в Funai.

347.) TVs “Toshiba 21D3XRT” ( Quatra Bomba з плоскою трубою), шасі MCL – 437F. При включенні чутне високовольтне шелестіння, після чого високе знімається +B= 69 V (черговий режим), індикатор “нервово” мигає (без закономірності). Клієнт говорив, що деградував поступово, тобто включався все гірше і гірше. Телевізору всього 1 рік. Перевірив неконтакти в тьюнере (він з “квадратною” шиною) і кадровій мікросхемі – справа не в них. Телевізор напевно начинений розгалуженою системою датчиків наявності струмів/напруги. Пригадавши подібні навороти в Funai’е MK10, я прослідкував ланцюг живлення кадрової мікросхеми (TA8403K). Дійсно, з резистора-шунта в ланцюзі живлення (датчик струму) напруга підводиться до переходу Б-Е аварійного транзистора Q340 2SA1266. Паралельно переходу підключена ємкість C341 100mkF*16V для виключення помилкових спрацьовувань захисту при кидках струму. Ось ця ємкість усохнула практично до нуля, захист негайно спрацьовував при включенні живлення. Це за рік експлуатації в просунутому телевізорі! Поряд нічого гріє не немає, явній розгерметизації не видно. Брак. Ось він результат тотальної китаизации! Взагалі, телевізор проводить гнітюче враження. Плата гігантських розмірів через повну відсутність ЧІП – елементів. Радіатори перемазаны термопастой. Усередині застосовується декілька скляних запобіжників. Величезна і крива плата кінескопа (“Рубін” відпочиває). Допотопна кадрова мікросхема. Все дуже нагадує нові Александровськие “Рекорди”. Картинка-то, звичайно класна (контрастність позамежна), але по центру (!) фокус розмазується, і чіткість не краща. Плоский кінескоп – Таїланд.

351.) Toshiba 1450XS – немає прийому, на екрані шум, як з відключеною антеною. По низькій частоті все працює ОК. У даній моделі коштує дорогий цифровий тюнер, суміщений з підсилювачем проміжної частоти. Проблема в мікросхемі CXA1664М – 16 виводів (планар) виробництва SONY. Живлення 9В подається на 11 вивід. Усередині мікросхеми коштує стабілізатор на 6В з виходом на вивід 6. Замість 6В на нім було 1,5В. Перш ніж міняти мікросхему спробуйте кинути на цей вивід перемичку з живлення 5В – воно приходить на тюнер. Після такого ремонту ніякого погіршення якості прийому не відмічено. Телевізор працює справно вже полгода.

395.) Toshiba модель 2805 DD Несправність: розмір кадру по вертикалі близько 60%, зображення спотворене. Перевірив вхідний і вихідний кадрові сигнали на TDA8170 і виявилось, що вони мають в своєму складі який те муар, що підмісив до основного сигналу. Природно на виході кадрової мх вихідний сигнал мав неправильну форму пили і теж з муаром. Після довгих експериментів з конденсаторами в обв’язуванні кадрової мх довелося замінити С372 2.2х50vі С317 2.2х50v і все стало в нормі.

424.) TOSHIBA 218 D7S.

1) Не включається робочий режим. Причина-пробій високовольтного конденсатора, упаяного паралельно К-Е вихідного рядкового тр-ра. Несправність типова.

2) Робочий режим включається випадково. Реагує на вигин. Причина -нарушена пайка з’єднувача М002а

3) Спотворення кадрової розгортки. Причина – С317

4) Видно лінії ОХ. Причина – С325.

550.) TOSHIBA (прості моделі, випуску середини 90-х років) Немає проходження сигналу з антени .Шумы можуть бути чи ні. З входу відео сигнал проходить. 2 типових причини: несправна мікросхема Ва7356s (УПЧИ) у тюнері Ес931х1 порушення паяних з’єднань навколо мікросхеми (вона сильно гріється).

572.) TOSHIBA 218D7S1 нелінійність по вертикалі = C317 1мкф

623.) TOSHIBA – 2150XNE. Екран залитий білим кольором з лініями зворотного ходу. Регулюванням “SCREEN яскравість вдалося зменшити, Л.О.Х. зникли і з’явилося чорно-біле зображення. При насичених картинках (реклама) з’являються мляві кольори. Перевірка живлячої напруги, заміна в/процессора результату не дала. При перевірці деталей на платі кінескопа був виявлений несправний транзистор Q980 (обрив переходу б-к). Після заміни транзистора дефект зник.

624.) TOSHIBA – 218D7S. На екрані – вузька горизонтальна смуга, звук є. Заміна м/cхемы AN5515 результату не дала. При подальшій діагностиці було виявлено, що немає напруги живлення 12в на 6 і 61 виводах відеопроцесора Та5689an із-за пробою діода D408 і обриву резистора R448. Після заміни цих деталей ТБ працює нормально.

781.) TOSHIBA 2150XS. Немає прийому, по входу НЧ входу AV працює нормально. Діагноз – несправність тюнера. Такий тюнер непросто дістати, тому доводитися ремонтувати. Міняємо CXA1664 (підходить і CXA1665, це її дзеркальна копія. Тільки вивернути треба. Також міняємо BA7356. Підстроювань не знадобилося. Потім тільки з’ясувалося, що в антену потрапила блискавка. Не дуже який секрет, але людина 2,5 року не могла знайти навіть слідів цього тюнера. Може у кого подібне і відбудеться… тоді тільки ремонт тюнера, або ваш TV залишається монітором для вашого відео.

920.) Toshiba 1478XR процесор TMP87CK38N пам’ять NM24C04P відеопроцесор TB1231N кадрова TA8403K

НЕСПРАВНІСТЬ: Після включення тв немає синхронізації по рядках. Може виявлятися у вигляді повної відсутності синхронізації, або зображення поволі переміщається то в одну, то в інший бік. РЕМОНТ: Після діагностики рядкової розгортки не знайдено ніяких ознак несправності останньою, за винятком деякого нагріву TB1231N приблизно 75…80 градусів. Апарат здали на ремонт в ЭЛЕКАМ-СЕРВИС. Через полгода повернули в тому ж вигляді + немає звуку. Узявся сам. Після довгої і наполегливої праці що полягає в пошуку повної инфо на даний апарат, знайшов причину просту до абсурду. Варто було лише увійти до сервісу і внести корекцію до кодів передустановок. Проте відновив тільки синхронізацію!. Із звуком (подивимося?). Після перевірки ланцюгів сигналу SIF і режиму роботи мікросхеми TC4052BP прийшов до висновку про несправність останню (подивимося?). Вивід виявився вірним, після заміни даної мікросхеми востановилась робота звукового тракту і комутації режимів TV.

1136.) TOSHIBA-2140RS Зображення і звук нормальні, немає OSD-индикации. Дефект: обрив контура LA01який підключається до виводів 28, 29 мікропроцесора M37211M2-581SP.

1225.) Toshiba 320P8SV. верх сильно розтягнутий а низ підібганий. Причина у втраті ємкості 2.2 мкф. Конденсатор знаходиться в ланцюзі зворотного зв’язку генератора кадрової розгортки (30к TA8659AN)

1232.) TOSHIBA 21N3XM після тривалого відстою включається нормально, але через п’ять хвилин при спробі вимкнути і включити трохи звужена кадрова і білий растр. Пам’ять виявилася справною. Причина 78LR05, по 4 виведенню (reset) 2,6v. Підпаяв резистор 330 ом між 5 виводом (вихід +5v) і 4, напруга reset піднялася до 4,8v. Процесор почав правильно включати телевізор.

1327.) Toshiba 2065XR. Тюнер ЄС 933, суміщений з радіоканалом.

– Йде настройка, при простукуванні тюнера може запрацювати нормально. Живлення BA7358S 18 выв плаває від 6.6в (норма) до 4в. При зниженні його до 4.7 в радіоканал блокується (синій екран). Причина – неконтакт чип-резисторов в ланцюзі живлення BA7358S (2 по 270 ом в паралелі і 1 на 100 ом послідовно). Живлення береться з каналу 9в і через 3 резистори гаситься до 6.6в. Все їх зняти, пропоїти контактні майданчики під ними і встановити на місце.

– Періодична пропажа звуку. Шипить як при неправильному виборі системи. Так само усувається простукуванням тюнера. На BA7358S 15 вході напруга комутації (2.4 в -DK,4.3 в -BG) плаває. При його зростанні звук пропадає, залишається шум. Причина так само в чіп – резисторі (000) підключеному до 15 выв BA7358S. Збивало з пантелику, що при вимірах, напруга на обох кінцях резистора однаково змінювалася.

1429.) TOSHIBA-2150 Згорів запобіжник ZP5. Перевірити D875 а також STR- Z2152 продзвінкою між 14 і 15 виводами. Якщо після заміни STR-ки БП цикає, перевірити (заміною) S1854

1459.) TOSHIBA 14N1XRS TV не включається мигає світлодіод – замінити Q883. S1854A (SE115)

1475.) Toshiba 1478XR якщо не помиляюся. Періодично пропадає звук – пропоїти відеопроцесор

1591.) TOSHIBA 218D7S1 растр розтягнутий вгорі (низ стислий) = С317 1,0/50в

1592.) TOSHIBA 218D7S1 ТБ запускається, на екрані горизонтальна смуга 5-8см, яка з прогріванням починає расширятся, ТДКС пищить, чутний шум зриву рядкової частоти, перевіряємо живлення 12в на 6 і 61 виводах відеопроцесора Та5689an(рівно 8-ми вольтам), перевіряємо В+ рівне 80в замість 120В, выкл ТБ продзвонити в оптопаре К-Е (дорівнювало 1,5 ОМ) пробитий Q806.

1593.) Toshiba 28N13D2 shass 11AK37-1 немає запуску, візуально виявлений згорілий R639 10k (район строчн транзистора) далі по тойже ланцюжку (LFB) пробій (КЗ) D407 1N4148 і обрив R426 2k2(smd) pin-49 STV2247H, замінити все перераховане STVосталась цілою і обов’язково замінити C653 473/250v він і був винуватцем (стоїть поряд з R639) Для перевірки працездатності БП можна випаяти L801 B+, стартує з ПДУ (mak code 1010 для старту) або кнопкою P+ на ТБ, також ТБ запускається з випаяною пам’яттю.

1751.) Toshiba 21A3TR Телевізор не включається в робочий режим, індикатор часто моргає: заміна кадрової мікросхеми TA 8403K (коротке замикання між 1 і 2 ніжками).

2127.) Toshiba 50CV9UR Несправність: відсутня рядкова синхронізація, підібганий кадр знизу, з прогріванням зображення з’являється, але може замість червоного кольору бути синій і навпаки, ламає рядки і т. п. Причина – непропай виводів м/с TC90A85AF ніжки 157 – 200 в модулі MDF303. Погрійте цей ряд паяльною станцією.

2147.) TOSHIBA 14CS2R. Несправність: пропадає настройка, може зупинитися на будь-якому з каналів, причому при їх перемиканні індикація реальна, а канал залишається той, на якому «завис» телевізор. Причина в дроселі по шині SDA (tuner) – неперіодично конструктивно може замикати на землю (конструктивна особливість плати).

2188.) TOBISHI 1435XS Несправність: заворот зверху. Заміна С304 4,7х160V С307 10,0х50V С337 0,22х50V.

2271.) Toshiba 218D7S Несправність: не включається (не запускається рядкова розгортка). Пробій С444 560пфХ2kV

2363.) Toshiba 258X9S. Несправність: Заворот растру знизу близько 5 див., відсутність кадрової синхронізації. З прогріванням синхронізація відновлюється, але заворот залишається. Схеми телевізора не знайшов ні в одному альбомі, знайшов більш-менш схожу від Toshiba 218X8M. Перша підозра на С317 2,2 мкФ 50 В, в обв’язуванні кадровою, не виправдалося. Після недовгих пошуків причина виявилася: С303 1,0х50В, в обв’язуванні TA8659N, з його заміною картинка відновилася.

2464.) Toshiba Bomba 21CSZ3R Несправність: немає картинки, растр є, але він трохи стислий зверху. З AV входу сигнал проходить, службова інформація є. Зіпсована прошивка мікросхеми пам’яті. Несправність можна усунути простим способом: перешивши мікросхему пам’яті на програматорі. За відсутності програматора можна спробувати наступний варіант: заходимо в сервісний режим (натиснути MUTE, потім знову натиснути MUTE і утримуючи натиснути MENU на передній панелі телевізора). Далі в опції поставити значення MTS-0, HOTEL-0, POSITION-1, APRO-0, FM-0, ON TIMER-1, VIDEO-0, LANGUAGE-1, MFLG1-0, MFLG2-0, MFLG3-0, MFLG4-0. Після входимо в пункт правки растру і поправляємо геометрію. Якщо значення не виставляються міняємо пам’ять 24С32 на нову і повторюваний те ж саме.

2484.) Toshiba 1400RS, Несправність: сильні спотворення розміру по кадрової розгортки, стислий растр знизу до середини, а верх сильно разтянут. Заміна мікросхеми AN5515-кадровая, результатів не дала. Опинилося: висохли два електроліти С303, С317 2.2мкф задаючого генератора кадрової розгортки біля відеопроцесора Та8659аn.

2500.) Toshiba 2150XS. Несправність: пропадає прийом на метрових каналах, можуть пропасти всі канали. Може стійко працювати тривалий час. Тюнер, суміщений з радіоканалом. При простукуванні тюнера дефект виявляється. Уважно оглянувши паяння перегородок виявив дефектне паяння (доріжка, що потемніла, навколо паяння). Та, що пропоює перегородки усунула несправність.

2588.) TOSHIBA 29AX9UM і всі схожі моделі, де коштує нещасливий модуль MDFS01 Несправність: після включення все працює нормально буквально декілька хвилин, потім на зображення починають з’являтися тонкі зелені горизонтальні смужки у вигляді перешкод, забиваючи само зображення, потім вони можуть пропасти на якийсь час, отже без кінця, при цьому ОСД в нормі, звук теж, при простукуванні модуля MDFS01, вони пропадають на якийсь час. Відповідно десь поганий контакт в нім, пропоює великого процесора і усунуло поломку, ще в нім рекомендується відразу поміняти Q431 стабілізатор +5в. на Крен5а, теж слабке місце в цьому модулі.

2601.) TOSHIBA 21CS2. Несправність: через деякий час (10-30 мін) починає сіпатися зображення, і ТБ йде в черговий режим. Перегрівається мікросхема в блоці живлення. Причина – погано склеєний сердечник ТПІ. Нижня половина падає на плату, утворюється щілина, десь з 1мм. Були три випадки. Лікування – акуратно забиваються клини з текстоліту, між платою і сердечником.

2729.) Toshiba 289X4MT. Несправність: нелінійність по вертикалі. Перевірити і при необхідності замінити C308 2,2х50V (встановлений з боку друкарських провідників). Несправність: біла горизонтальна смуга на зображенні. Перевірити і при необхідності замінити C317 3,3х50V.

2771.) Toshiba 21CSZ2R1X Несправність: працює 2-3 хвилини і відключається. Причина опинилася в ТПІ, після заміни все нормально.

2793.) Toshiba 21CS1R1X Несправність: при включенні, з’являється вертикальна смуга і телевізор вимикається. Причина в ємкості С442 0,47х250V, при вимірі показує всього біля 30 пф…

2807.) TOSHIBA 14N1XRS, Несправність: все працює нормально. “Глюк” виявляється, коли починаєш працювати з меню настройки, тільки при вході в меню з пульта в настроювання телевізора на канали в ручному режимі телевізор відключається на секунду і знову працює в звичайному режимі, тому виходить,что набудувати канали в ручному режимі ставати не можливим. Перепрошивка пам’яті вирішила цю проблему.

2836.) TOSHIBA 1400RD. Несправність: вузька горизонтальна смуга. Живлення кадрової розгортки в нормі, обв’язування AN5515 – норма. М/с AN5515 справна (перевірена методом заміни), відеопроцесор TA8659AN справний. Проблема в обриві резистора номіналом 39К на 31 нозі відеопроцесора TA8659AN.

2837.) TOSHIBA 1450XS3. Несправність: мимоволі міняється яскравість, плаває прискорююча напруга. Заміна ТДКС, замість рідного TOSHIBA TFB4122 можна поставити SAMSUNG FSB-14B001 – вони аналоги.

2933.) TOSHIBA 258Х9S Несправність: немає кадрової розгортки. Міняли IC303-AN5521; IC501-TA8659AN – не допомогло. Причина: несправні С317 2,2х50в стоїть біля кадрової мікросхеми С303 1,0х50в стоїть біля процесора TA8659AN, підключений до 31 ніжки.

3060.) TOSHIBA 32ZD36P Несправність: немає звуку. Перевірка плати обробки сигналу результату не принесла. Проблема в блоці живлення. Пробита пятиногая кренка Q840 по 4 нозі. Через відсутність деталі ногу довелося ампутувати. Зміну функцій не відмічено.

3069.) Toshiba 15V11F Несправність: при включенні біжить кадр на телевізійних каналах, графіка – на місці, меню – на місці, на відеовході – все відмінно, нічого не біжить. З прогріванням, хвилини через 10 кадр зупиняється, і далі все ок, до виключення, потім все повторюється, і час бігу кадру збільшується більше, і більше. Склад телевізора: Процесор ORION 195C7PCF, P22050238Z, Пам’ять 24С04, в/п STV2248C, FBT FQI14B003F, БП SK2607. Шляхом прогрівання феном, а потім локально паяльником знайдена висохла ємкість С210 1.0х50в по 18 нозі відеопроцесора STV2248C, яка подає відеосигнал в нього після PIF фільтрів.

3158.) TOSHIBA 1465XR Несправність: растр зрушений управо на 5см. Прошивка пам’яті не допомогла. Замінив процесор TB1228N на TB1228BN.

3185.) TOSHIBA 29СJL60R. Несправність: вузька горизонтальна смуга. Звук є. Як недивно захист не спрацьовує на вузьку смугу. Замінив AN5523. Перевірив обв’язування – безрезультатно. Перед мікросхемою стоїть планарный зворотній провідності транзистор Q321. Замінив на KT315Г і кадрова запустилася.

Deja una Respuesta

Your email address will not be published. Required fields are marked *